Żaluzje aluminiowe

Galeria produktu: żaluzje aluminiowe

Produkty z kategorii żaluzje aluminiowe znajdujące się w naszej ofercie.

Czym charakteryzują się żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe to niezawodna, funkcjonalna i wciąż bardzo popularna forma osłony okna. Skutecznie zaciemniają pomieszczenie, chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w okresie jesienno-zimowym także przed utratą ciepła. Dostępne szerokości lameli to 16 mm, 25 mm oraz 50 mm. 

Jakie są rodzaje żaluzji aluminiowych? 

W naszej ofercie proponujemy trzy rodzaje żaluzji aluminiowych (różnią się rodzajem sterowania):
Żaluzje Venus łańcuszek – podnoszenie i sterowanie kąta nachylenia lameli odbywa się za pomocą jednego uniwersalnego mechanizmu łańcuszkowego. Płaska kasetka montowana jest w estetyczny i niewidoczny sposób do listwy przyszybowej. Żaluzje wyposażone są w system fix, czyli prowadzenie żyłkowe przytrzymujące żaluzje stale przy skrzydle w pozycji uchylonej.

Żaluzje Venus standard – sterowanie lameli odbywa się za pomocą przezroczystego bacika a podnoszenie za pomocą sznurka, który posiada automatyczną blokadę umożliwiającą zatrzymanie żaluzji na odpowiedniej wysokości. Charakterystycznym elementem żaluzji jest płaska kasetka montowana do listwy przyszybowej. System można montować w wersji light less, czyli całkowitego zaciemnienia. Po zamknięciu lameli otwory na drabinkę sznurkową chowane są pod następną lamelą. Do tej wersji wykorzystywane są lamele o szerokości 25 mm.

Żaluzje nawierzchniowe – montowane są do listwy przyszybowej okna. Lamele wykonane są z aluminium lakierowanego o szerokości taśmy 16 mm i 25 mm. Górna rynna jest kolorystycznie dopasowana do koloru lameli. Sterowanie i podnoszenie żaluzji odbywa się za pomocą pokrętła i sznurka, dodatkowo wyposażone są w uchwyty dolne, zapobiegające odchylaniu się żaluzji.

Gdzie je stosować?

Żaluzje aluminiowe mogą być stosowane do każdego rodzaju okien (tradycyjnych, balkonowych, tarasowych), zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Jakie dają korzyści?

  • komfort przebywania w pomieszczeniu (chronią przed nadmiernym światłem słonecznym),
  • łatwość w użytkowaniu (obsługa, czyszczenie),
  • łatwość w regulacji żaluzji, a tym samym duży wpływ na ilość światła słonecznego.